İade ve Değişim

Değerli Müşterimiz, 

Aşağıdaki bilgiler Authentic Seconds.com üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade prosedürün de izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

 

İade Politikası:

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Authentic Seconds müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 2 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, ‘Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 6’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 7’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. Authentic Seconds.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi).

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 gün içerisinde yapılacaktır.

(İnternet mağazamızda değişim yapılmamaktadır.)

 

Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgilendirme:

İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ÜRÜN DEĞİŞİMİ YAPILMAMAKTADIR. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzü iade edebilir, sonrasında dilerseniz Authentic Seconds.com adresinden tekrar sipariş verebilirsiniz.

Yurtiçindeki tüm Authentic Seconds mağazalarından değişim yapabilirsiniz

 

İade Koşulları

İade işlemleri ‘Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 6 ‘deki “ Cayma Hakkı” ve Madde 7’deki “Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (İade şartlarının detayı için Authentic Seconds.com – Mesafeli satış sözleşmesini inceleyebilirsiniz )

 

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 2 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iade kabul edilmemektedir.

 

Mağazada değişim

Satın aldığınız ürünleri yasal iade süreleri içerisinde, mağazalarımızdan değiştirebilirsiniz. Bu işlemler için ürünlerin hasarsız, tüm aksesuarları eksiksiz biçimde olmalıdır. Mağazada yapılan değişimleriniz Authentic Seconds ilgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır.

-Ürün Değişimlerinizi;

Fatura ibrazı ve “Ürün İade Formu” ile gerçekleştirebileceksiniz.

Önemli Not: Authentic Seconds Mağazalarında, www.Authentic Seconds.com'dan alınan ürünlerin iade işlemleri yapılmamaktadır, internet siparişlerinizin iade gönderimini aşağıdaki süreci izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

İade Gönderimi

Kargo ile yapılacak ürün iadelerini (Authentic Seconds) müşteri kodunu belirterek gerçekleştirebilirsiniz. İade için gönderilen ürünlerin kargo bedelleri gönderici tarafından, hasarlı ve kusurlu ürünlerin değişimi için yapılan gönderilerin kargo bedeli Authentic Seconds tarafından ödenecektir. Anlaşmalı Kargo firması dışında yapılan gönderilerde, ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.

Ürün iadelerinde kusurlu ürün iadeleri haricinde sadece ürün bedeli geri ödenmekte olup sipariş esnasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi olmamaktadır. Ürün iadesi sonucunda sipariş miktarınızın ücretsiz kargo sınırının altına düştüğü durumlarda iade sonucu ortaya çıkan toplam bedele göre oluşan kargo ücreti geri ödeme tutarından düşülüp kalan bakiye ödenecektir.

İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına;

Ayakkabılarınızı ev ortamında denemenizi öneririz.

 

İade Edilecek Ürünle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

İade ve değişimlerde sorun yaşanılmaması adına; ayakkabılarınızı ev ortamında denemenizi öneririz.

  

İade Prosedürü ve Onay süreci

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

İadeniz Authentic Seconds İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre Authentic Seconds’ın ürünü teslim alması ile başlar.